۱۳۸۵/۰۲/۱۷

تغيير ليست قيمت و شرايط فروش

ديروز بالاخره كار ليست قيمت جديد را تمام كردم و اكنون آماده منتشر شدن است.
شرايط جديد سفارش با توجه يه تغييراتي كه در ليست قيمت داشته ايم نيز تغيير كرد و اميدوارم همه چيز به فروش بيشتر منجر شود.
تغييري كه رخ خواهد داد (يعني پيش بيني ميكنم رخ دهد) اين است كه فروشگاههايي كه تا كنون فروش محصولات رادان را تجربه نكرده اند به فروش اين محصول روي خواهند آورد و از طرفي فروشگاههاي عرضه كننده با توجه به اينكه اكنون محصولات را با قيمت كمتري تهيه ميكنند سفارشات بيشتري را به شركت ارسال خواهند كرد.
در هر صورت از فردا صبح ليست جديد ارسال خواهد شد و بايد منتظر عكس العملهاي فروشگاههاي عرضه كننده باشم.
احتمالا بايد به سوالات مختلفي در تشريح تغييرات و علت آن پاسخ دهم
به هر حال كار سنگيني بود كه واقعا انرژي و وقت زيادي را از من گرفت.
اكنون فرصت دارم تا دوباره در مورد دفترچه خدمات پس از فروش يكپارچه كار كنم و آنرا نهايي كنم
بعد از اين مرحله بايد بازنگري سايتمان را آغاز كنم. گرچه هزينه بر خواهد بود و ممكن است درآمد زيادي هم حاصل نشود ولي با توجه به تغييراتي كه در خدمات پس از فروشمان داشته ايم استفاده از بانك اطلاعاتي يكپارچه كه دسترسي به آن توسط مشتريان از هر نقطه اي امكان پذير باشد جز از طريق سايتمان امكان پذير نيست.

نكته جالب ديگري كه در اين چند روز به آن پي برده ام ادعاي يكي از شركنهاي رقيب در بروشورهايش است كه عنوان مينمايد نمايندگي انحصاري يك شركت خارجي است و محصولاتش تحت ليسانس يك شركت خارجي توليد ميشوند.
اين ادعا از چند جنبه مردود است.
يكي آنكه اين شركت رقيب ما اصلا توليد كننده نيست و يك شركت بازرگاني است و نميتواند تحت ليسانس محصولي را عرضه كند. اگر منظور عرضه تحت ليسانس است كه به آن نمايندگي ميگويند نه تحت ليسانس بودن محصول.
دوم آنكه شركتي كه ادعا شده است ليسانس اين محصول را داده است اصلا و ابدا چنين محصولي را توليد نميكند. مثل اين ميماند كه بگوييم يخچالهاي شركتمان تحت ليسانس ايران خودرو است!!
سوم آنكه اسم اين شركت به هيچ عنوان در ليست نمايندگي ها و حتي دفاتر فروش شركت مادر قرار ندارد. اصلا آن شركت مادر در ايران نمايندگي ندارد!!
فكر ميكنم بتوان با سو كردن آن شركت حيلي كارها كرد. متاسفانه اين شركت بارها در بد نامي تلاش كرده است و ما تاكنون هيچ اقدام متقابلي انجام نداده ايم و شايد بهانه بسيار محكمي در دستمان باشد
يكي از راهها اين است كه به خود شركت مادر خبر دهيم
آيا شما ميدانيد در كشورمان كدام سازمان يا ارگان مسئله ادعاي خلاف در توليد تحت ليسانس را تعقيب ميكند؟

۲ نظر:

ناشناس گفت...

سلام
از شما دوست عزيز تقاضا دارم که درصورت امکان آخرين خبر بر روی وبلاگ من را که در ارتباط با دومين گردهمايی دانشجويان و دانش آموختگان مهندسی صنايع دانشگاه آزاد تهران شمال است را به مدت يک هفته تا قبل از برگزاری همايش بر روی وبلاگ خود قرار دهيد.
پيشاپيش از بذل توجه شما سپاسگزارم.
ضمنا شما را نيز به اين همايش دعوت ميکنيم .... /

maryam گفت...

سلام آقای مجاهدی /کامنتهای شما را در وبلاگ خاطرات مدیرخواندم /ممنون ه از من دفاع کردید //وبلاگ شما را دارم می خوونم//امیدوارم بتونم استفاده بهینه ببرم /من هم دانشجوی ارشد مدیریت دولتی هستم/کرمان/و مطالب شما برای دروسم کمکم خواهد کرد/باز هم /ممنون/شاد باشید