۱۳۸۶/۰۸/۱۶

و باز هم طرحی نو

دوشنبه سفری به یکی از شهرهای نزدیک تهران داشتم تا با نماینده آنجا از نزدیک دیدار کنم و مسائل و مشکلات موجود را بررسی کنیم.
با ماشین رفتم و خیلی برایم آرامش بخش بود. کلا خارج شدن از شهر هم برای روح خوب است هم فکر
مسائل زیادی مطرح شد و خوشبختانه برنامه های خوبی برای افزایش فعالیت و توسعه بازار تنظیم کردیم. با دست پری برگشتم و روی برنامه هایش حساب میکنم.

دیروز یک اتفاق بد دیگری را متوجه شدم. شرکت متعلق به برادر یکی از دوستانم که اتفاقا قبلا با هم مذاکراتی داشتیم و میخواستند کارخانه تولید کاغذ به هم پیوسته را راه اندازی کنند و برای مذاکره در خصوص اینکه آیا میتوانند برای ما تولید کنند یا خیر در دفترمان مذاکراتی داشتیم، شرکتی را به ثبت رسانده اند درست شبیه نام شرکت ما. اسم شرکت ما که رادان تحریر است آنها گذاشته اند رایان تحریر.
از برادرشان که دوست من است خواستم تا بررسی کند و موضوع به طور دوستانه حل و فصل شود که کار را به خودم سپرد تا با آنها صحبت کنم.
متاسفانه روابط دوستی هم این وسط است. از طرفی هم به نظرم زیاد کار جالبی نکرده اند. امیدوارم به خیر خوشی این مساله هم حل شود

امروز هم با یکی از شرکتهای تولیدی که از من دعوت کرده بودند برای بررسی پذیرش فروش تولیدات آنها ملاقاتی داشته باشیم قرار داشتیم.
انصافا همه جوره حاضر به همکاری بودند به شرطی که ما فروش تولیدات آنها را تحت نام تجاری خودمان بر عهده بگیریم
قرار شد بیشتر در خصوص دیتیل نحوه همکاری فکر کنیم و نتایج را با یکدیگر مبادله کنیم.
اگر این اتفاق بیفتد حجم تولیدات ما تقریبا 3 برابر میشود. هنوز با ایده آل 4 برابر من فاصله دارد ولی فعلا برای من کافی است.
اصطلاحا داریم به صورت عمودی توسعه میابیم. در صورتیکه به توافق برسیم میتوانم برنامه افزایش فروش را اجرا کنم ولی فعلا قصد دارم تا عید با آنها آزمایشی کار کنم و بعد نسبت به افزایش فروش اقدام کنم چون اگر در وسط کار، برنامه سفارشات ما لنگ بماند نام تجاری مان ضربه میخورد.

دیروز فرصت خوبی بود تا روی ایده ای که داشتم کمی فکر و بررسی کنم. نوعی توسعه افقی است. یعنی محصولاتی مکمل محصولت فعلی را میخواهم به لیست قابل عرضه توسط شرکت اضافه کنم.
چون حجم کار بسیار گسترده میشود و تنوع اقلام قابل عرضه بسیار زیاد خواهد بود در این فکر هستم که آیا تحت همین نام فعالیت را توسعه داده و محصولات جدید را اضافه کنم یا اینکه اصلا یک نام جدید به آن اختصاص دهم؟ منظورم بیشتر یک آدرس اینترنتی جدید است که سوای سایت رادان تحریر باشد. چون در نظر دارم همه فعالیتهایش از طریق اینترنت انجام شود.
نظر شما چیست؟

پ.ن.: راستی داشت یادم میرفت به عرض دوستان برسانم که عزیزانی که نمیتوانند در اینجا کامنت بگذارند و صفحه ای شبیه صفحه Error را میبینند لازم است از کارت اینترنت دیگری استفاده نمایند. ظاهرا برخی سرویس دهندگان اینترنت این بخش را فیلتر نموده اند. پیشنهاد من برای عزیزان تهرانی استفاده از شماره هوشمند 9092303201 است.

۳ نظر:

ناشناس گفت...

سلام
بالاخره بنده توانستم اینجا یادداشت بگذارم
معمولا به طور مرتب مطالب را مطالعه می کنم ولی در درج یادداشت مشکل دارم
بابت رایان تحریر هم واقعا متاسفم

ناشناس گفت...

سلام
البته با پوزش ، ولي من اصلا بابت رايان تحرير متاسف نيستم.
وقتي 4 سال پيش به من پيشنهاد شد موسسه اي را بازراه اندازي کنم ، شرکاي سابق موسسه که امتياز نام تجاري را به نام خود ثبت کرده بودند با استفاده ما از نام تجاري قبلي که شريک سابق آنها بيشتر از 10-12 سال برايش (در کنار خودشان) زحمت کشيده بود و خون دل خورده بود و هزينه کرده بود ، مخالفت کردند.رئيس من که بسيار فرد پخته و مدبري است ، بلافاصله قبول کرد و با يک تغييرات جزئي در نام تجاري قبلي (مثل همين رايان تحرير) غائله را خواباند.
ما کارمان را با نام جديد ولي با تشابه اسمي ، شروع کرديم و اوائل هميشه هم از طرف همان رقبا متهم به اين مي شديم که بالا بودن فروشمان بدليل سوء استفاه از نام آنهاست!
امروز حدود يکسالي هست که حجم فروش ما بيشتر از 4 برابر همان رقبا شده و آنها ديگر نميگويند چه شد که حجم فروش "بدل" از اصل هم بيشتر شده!
تازه جالبش اينجاست که سال گذشته در يک فرصت استثنائي ، يکي از دوستان از تهران خبر داد که مدت اعتبار اظهارنامه ثبت نام تجاري حضرات تمام شده و من ميتوانم آنرا بنام خودم ثبت کنم.
تحقيق کردم ديدم واقعا همينطوره.ولي واقعا نيازي به اين کار نبود.
ما (به لطف خدا )توان فروش را پيدا کرده بوديم ، تحت هر عنواني که فکرش را بکني ، چه نيازي به اسم ديگري داشتيم.
معلوم بود رقبايمان هم اين موضوع را فهميده بودند که در پايان مدت اعتبار آن نام تجاري ، تمديدش نکرده بودند.
اصلا نگران نباش.
تصورم از شما اينه که آدم توانايي هستيد.لطف خدارا فراموش نميکنيد و به توانايي خودتان بيشتر از اينها باور داريد.
در مورد سايت اينترنتي هم بايد بگم که سال 85 به مديرعامل شرکت توليد کننده برند "سينره" پيشنهاد دادم برايش يک سايت اينترنتي با شرايطي خاص راه اندازي کنيم و بعد آنرا مثل فيل به هوا بفرستيم.
متاسفانه ايشان ساده تز آن چيزي بود که من فکر ميکردم.
از من خواست طرح را برايش تدوين کنم ، تدوين کردم و چند هفته اي بعد ديدم سايتش راه اندازي شده ، امروز آن سايت نه تنها مشکلي از ايشان حل نکرده بلکه برايش بعنوان يک بار اضافي بشمار مي آيد.
سايت اينترنتي خوبه ولي بشرط اينکه بتونه کمکي بکنه نه اينکه فقط جنبه تزئيني و تشريفاتي پيدا کنه.
موفق باشيد
ارادتمند : آرمين

ناشناس گفت...

سلام .سلام.خوبين؟من فك مي كنم توسعه شركت و سايت جديد به همون اسم شركت فعلي باشه بهتره(كي بود به من گفن نظر كارشناسي بدم؟؟؟؟!!) ان شااله هميشه سلامت باشين و موفق و موفق و در حال توسعه عمودي و افقي